bryły ozdobne i monolity Jest 10 produktów.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
  • Aris to kamień o brązowo-beżowej barwie z różnej wielkości otworami. Kamienie różnią się od siebie rozmiarem i przede wszystkim kształtem. Otwory w tym kamieniu bardzo często wypełniane są ziemią gdzie następnie rosną kwiaty tworząc naturalny skalniak. Duże kamienie tzw. monolity są same w sobie piękną dekoracją i poprawiają walory estetyczne każdego...

  • Róża pustyni to kamień, który tworzy się na obszarach pustynnych w warunkach klimatu suchego i gorącego. To skupisko kryształków gipsu i piasku kwarcytowego, które wyglądem przypominają płatki róży, stąd też nazwa kamienia. Kamień bardzo delikatny i kruchy. Wykorzystywany w celach dekoracyjnych.

  • Bryły serpentynitowe (zielone) pakowane na bezzwrotnych paletach. Ich wielkość waha się w przedziale: 30-70 cm

  • Bazalt to skała lita o strukturze drobnoziarnistej i bardzo dobrych parametrach fizyko-chemicznych. Bryły bazaltowe charakteryzują się ciemną barwą, gdy są mokre ich barwa jest czarna. Najciemniejszy kamień dostępny w naszej ofercie. Wykorzystywany przeważnie jako materiał dekoracyjny w ogrodach: ozdoba klombów, rabat czy skalniaków.

  • Bryły gnejsowe ogrodowe, o wymiarach powyżej 50 cm. Waga waha się od 50 do 1200 kg. Na zamówienie większe okazy. Gnejs to kamień o bardzo ciekawej złoto-szaro-brązowej barwie i szorstkiej ale połyskującej powierzchni. Nie wymaga impregnacji. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi min: niską nasiąkliwością dzięki czemu nie lasuje się i...

  • Bryłki gnejsowe wykorzystywane są głównie do budowy skalniaków, klombów, rabat, murków oporowych itp. Dzięki swojej złoto-szaro-brązowej barwie i szorstkiej, połyskującej powierzchni ładnie komponuje się z otoczeniem. Gnejs jest kamieniem trwałym, odpornym na czynniki atmosferyczne co jest jego dużą zaletą.

  • Szpilki to głazy gnejsowe, które mogą mieć podstawę ciętą lub może być ona dodatkowo zabetonowana (zdjęcie nr 1 i nr 2). Wykorzystywane są one przede wszystkim jako szpalery przy wjazdach lub wejściach, kolumny czy rząd kolumn wzdłuż podjazdów, wjazdów czy ścieżek ogrodowych. Mogą być także dekoracją klombów, rabatek czy skalniaków.

  • Dolomit to skała osadowa, węglowa o teksturze zwięzłej i masywnej. Bryły dolomitowe mogą mieć barwę białawą, szarą, żółtawą, jasno brunatną - te bryły są jednymi z najjaśniejszych w naszej ofercie. Wykorzystywane są przeważnie jako materiał dekoracyjny w ogrodach: ozdoba klombów, rabat czy skalniaków.

  • Bryłki Crystal Stone to bardzo ładne , unikatowe bryłki koloru biało-kremowego, atrakcyjnie połyskujące w słońcu. Wagi bryłek wahają się w granicach od 5 kg do 60 kg. Bryły te mogą być wykorzystywane jako dekoracja klombu, rabatek czy skalniaków. Kamienie te dodadzą ogrodowi charakteru i niepowtarzalności.

  • Bryły kamienne Makedon mają zróżnicowane formy, rozmiary i kolory. Wykorzystuje się je do tworzenia kaskad, oczek wodnych, ścieżek oraz jako elementy dekoracyjne ogrodu i domu.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów